Znajdując się w trudnej sytuacji finansowej na pewno wiele osób zastanawia się, do kogo mogliby się zwrócić po pomoc. Wbrew pozorom odnalezienie uniwersalnej odpowiedzi wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Pasującej do każdego próżno jest bowiem poszukiwać, gdyż taka najzwyczajniej w świecie nie istnieje. Okazuje się, że każdy z nas jest jednostką indywidualną, do której to we właśnie taki sposób zmuszeni będziemy podejść.

Dla wielu osób doskonałym rozwiązaniem okazać może się zaciągnięcie pożyczki w banku. Niby to takie proste i oczywiste, jednakże nie każdy będzie mógł z tego rozwiązania skorzystać. Aby otrzymać bankową pożyczkę wykazać będziemy musieli stałe źródło dochodu. Mając takowe zapewne wiele osób by opisywanej pożyczki nie potrzebowało. Oprócz tego nie możemy zapominać o historii kredytowej.

Kiedy to w przeszłości mieliśmy problem z terminowym spłacaniem rat, możemy być pewni, że zostało to odnotowane w systemie. Wobec tego dla niektórych jedynym rozwiązaniem będą niekorzystne pożyczki chwilówki. Niewątpliwie godzenie się na oprocentowanie sięgające kilkudziesięciu punktów procentowych nie jest czymś przyjemnym. Dlatego też warto jest rozważyć możliwość skorzystania z usług świadczonych przez, przykładowo, lombardy.