Dlaczego nie powinniśmy spłacać jednych długów zaciągając kolejne. Popadnięcie w finansowe tarapaty wcale nie musi być tak straszne, jak z początku może się to nam wydawać. Rzecz jasna w żaden sposób nie będzie to coś pozytywnego, jednakże nie powinniśmy również traktować tego jako końca świata. Kiedy to już przyjdzie nam się znaleźć w tym niekorzystnym położeniu, to przede wszystkim powinniśmy postarać się myśleć rozsądnie.

Często przez wzgląd na towarzyszące nam emocje podejmowane przez nas decyzje nie należą do możliwie najbardziej trafnych. Im gorsze decyzje będziemy podejmować, tym głębiej w bagno przyjdzie nam się wtapiać. Wszystko to powinno być przecież dla nas oczywiste. Bez wątpienia poszukiwanie rozwiązania tej sytuacji w takich opcjach jak chociażby pożyczki chwilówki nie będzie czymś dobrym.

Z pozoru może nam się wydawać, że skorzystanie z tej opcji wyciągnie nas wreszcie na prostą. W rzeczywistości jednak zaoferowane nam oprocentowanie pożyczonej gotówki będzie naprawdę wysokie. Zgodzenie się na tak niekorzystne oprocentowanie doprowadzić może jedynie do samych złych następstw, czego to pewnie każdy z nas wolałby uniknąć. Spłacanie różnych długów za pomocą kolejnych kredytów nigdy nie będzie właściwym rozwiązaniem.