Proste procedury leasingowe zarezerwowane są zazwyczaj dla przedsiębiorstw charakteryzujących się krótkim stażem na rynku. Firmy leasingowe wychodzą na przeciw młodym przedsiębiorcom i podpisują umowę leasingową w oparciu o ograniczony zasób informacji. Bowiem w takim przypadku leasingodawca nie wymaga przedstawiania dokładnych dokumentów finansowych.

Do podpisania umowy typu leasing na oświadczenie (http://banknet.pl/firmy-leasingowe/) wystarczą: oświadczenia o dochodach, a także bilans firmy za ostatni rok obrotowy. Największym plusem oferty leasingu „na oświadczenie” jest to, że nie potrzebujemy żadnych zaświadczeń z Urzędu Skarbowego lub ZUS-u. Nie ma jednak idealnej oferty na rynku. Leasingu na oświadczenie nie otrzymamy na pewno na specjalistyczne przedmioty-to znaczy rzeczy o małym popycie rynkowym.

Leasing „na oświadczenie” spożytkujemy głównie w ramach zakupu dowolnego pojazdu oraz maszyny budowlanej. Pośpiech jest złym doradcom chyba w każdej dziedzinie życia. Jednak uproszczona procedura leasingowa z założenia skraca do minimum czas od złożenia wniosku do odbioru przedmiotu leasingu.