Własny samochód to nie tylko wygoda, ale i oszczędność czasu. Niestety jeśli chodzi o pieniądze to tego powiedzieć nie można. Czego się jednak nie robi dla komfortu jazdy. Polacy bardzo często nie mają odłożonych własnych pieniędzy na samochód i muszą starać się o kredyt samochodowy w banku. Ten jednak nie jest zazwyczaj dostępny bez zaświadczeń. Trzeba posiadać niezbędne dokumenty, wykazać się zdolnością kredytową, żeby bank uznał nas za wiarygodnych kredytobiorców.

Jeśli nie możemy potwierdzić naszego zatrudnienia, a nie wyobrażamy sobie dalszej egzystencji bez samochodu, możemy zwrócić się o pomoc do instytucji pozabankowych. Kredyt samochodowy bez żadnych zaświadczeń można również dostać od osoby prywatnej. Social lending są dziś przecież coraz popularniejsze. Każdy kto poważanie zastanawia się nad zaciągnięciem zobowiązania finansowego nie idzie do pierwszego lepszego banku, ale dokładnie przed wizyta w placówce orientuje się jaki kredyt samochodowy jest uznawany za najlepszy na rynku. Powinien się on odznaczać niskim oprocentowaniem, marżą oraz prowizją.

Oczywiście najlepszy kredyt samochodowy to taki, który zostanie nam w ogóle przyznany przez bank. Bo dziś o pożyczkę w banku nie jest łatwo. Co więcej do banku możemy zwrócić się także o pomoc w sfinansowaniu samochodu firmowego, ciężarowego czy jakiegokolwiek innego pojazdu. Zawsze łatwiej uzyskać kredyt na samochód jeżeli ma się już uzbierane jakieś środki finansowe. Pozytywna decyzja banku to znak, że już niedługo będziemy jeździć naszym wymarzonym nowym samochodem.