Wirtualny biznes kwitnie. W formie online można podejmować coraz więcej decyzji: zaciągać kredyty gotówkowe, zakładać konta osobiste i lokaty oszczędnościowe. W odpowiedzi na każde z tych działań w sieci pojawią się również tematyczne fora, w których aż kipi od emocji. kontekście banków dialog dotyczy oczywiście poziomu i jakości usług. Zarządy banków i innych instytucji finansowych starają się oczywiście moderować wypowiedzi uczestników for, ale nie mogą wpłynąć na ich stosunek emocjonalny. Jedyny sposób to dostosować poziom produktów do stawianych przez nich wymogów.

Każdy bank w Polsce ma swoją stronę sieciową, która stanowi jego najczęściej używany łącznik z klientami. Odpowiednie osoby dbają zatem o to, aby jej zewnętrzny design był czytelny, a jednocześnie atrakcyjny i przyciągający oko. Jednym z pierwszych banków, który wprowadził rozwiązania mobilne był Raiffeisen Bank i później neobank – sprawdź inne neobank opinie. Credo to jednak fora będące kontynuacją tej reklamy w sieci. No i tutaj często grzmi…Niezadowoleni klienci nie przebierają w słowach, oceniając kolejne produkty. Kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, hipoteka w zagranicznej walucie – to tylko jedne z drażliwych tematów, które odwiecznie pozostają na topie. O ile kredytobiorca danego banku spotkał się fachową obsługą i rzetelnym wsparciem zapewne poinformuje o tym innych użytkowników. Jeśli natomiast decyzja o przyznaniu pożyczki zapadała zbyt opornie, lub aplikacja o pożyczkę konsumencką została odrzucona z niewiadomych przyczyn świat online z pewnością się o tym dowie.

Fora internetowe to zupełnie różna źródło informacji od standardowych wyszukiwarek sieciowych: Comperia. Pl, czy Total Money.pl. Różne – bo wzbogacone o subiektywny punkt widzenia, a tego brakuje „suchej” treści jedynie reklamującej dany produkt finansowych. Same wypowiedzi forumowiczów mogą natomiast nieźle namieszać, ponieważ w pewnym sensie ustalają prestiż produktu. Niewiele osób zdecyduje się na skorzystanie z hipoteki, którą szkalują Ci, będący na etapie spłacania.

Banki mają niemałą zagrychę, ponieważ nie są w stanie kontrolować wszystkich negatywnych wypowiedzi. Takim prawem rządzą się właśnie anonimowe strony sieciowe – dają szansę subiektywnego głosu. Tego nie można w żaden sposób wymoderować, chyba, że w kwestii kultury językowej. Jeśli bankom natomiast nie odpowiadają takie reguły to z przymrużeniem oka można powiedzieć…fora z sieciowego dwora:)