Banki coraz częściej poprzez nakładanie na swoich klientów opłat za użytkowanie kart płatniczych starają się ich nakłonić do korzystania z nich. Jednakże odchodzą od opłat za prowadzenie kont, ale ciągle mają swój kalkulator zdolności kredytowej który decyduje o przyznaniu debetu na karcie kredytowej. Wiele z nich nawet oferuje swoim klientom przystąpienie do programów partnerskich, dzięki którym mogą oni zaoszczędzić na zakupach. Inne walczą o klientów wysokim oprocentowaniem ROR-ów.

Bank Millennium oferuje swoim klientom nowe konto osobiste o sugerującej nazwie – DOBRE, które jest jednym z najlepiej zarabiających na rynku finansowym. Użytkownicy Dobrego Konta mogą bowiem liczyć na 3% zwrot kosztów, jakie ponoszą co miesiąc, jeśli tylko aktywnie korzystają ze swoich kart płatniczych. Co miesiąc w ten oto sposób można zaoszczędzić maksymalnie 50 zł. W skali roku, co łatwo obliczyć, daje to kwotę 600 zł.

Jakie cechy posiada Dobre Konto?Jednym z obostrzeń jest konieczność comiesięcznych wpływów na konto w wysokości co najmniej 1 tys. zł. Opłata wynosi 7 zł i nie jest ona pobierana jeśli klient dokona co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej miesięcznie. Do konta wydawana jest darmowa karta debetowa. Użytkownicy mogą korzystać za darmo ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Jednak tak jak wspomniano na wstępnie artykułu cały czas jednym z najważniejszych narzędzie banku służącym do weryfikacji klientów jest kalkulator zdolności kredytowej do obliczenia wysokości rat.