Tradycyjny sposób pozyskiwania gotówki, kiedy to tej nam zabraknie, kazałby udać się nam wprost do banku. Czasy jednak się zmieniają, obecnie banki nie mają już monopolu na udzielanie kredytów.

Bardzo ciekawą alternatywą okazują się bowiem pożyczki pozabankowe nie tylko przez internet (http://wabank.pl/) udzielane na specjalnie do tego celu stworzonych portalach internetowych. Zapewne część osób do takiego właśnie rozwiązania podejdzie z dosyć sporym dystansem. Muszę jednak otwarcie przyznać, że dystans ten jest całkowicie niepotrzebny. Owszem, pewna doza nieufności w większości przypadków przydaje się w życiu, jednakże w tym momencie będzie ona całkowicie bezcelowa. Zanim jakikolwiek użytkownik będzie mógł ubiegać się o kredyt gotówkowy jest na początku wnikliwie sprawdzany.

Ma to za zadania wychwycić potencjalnych oszustów i uniemożliwić im dostęp do korzystania z tegoż serwisu. Oczywiście pewna możliwość straty gotówki istnieje również i w tym przypadku, gdyż oszustów można spotkać wszędzie. Warto jednak podkreślić, że taki szybki kredyt nie będzie udzielony w całości przez nas (oczywiście możemy to zrobić, jednak jest to niezalecane), a na pełną kwotę zbierze się kilku czy też kilkunastu użytkowników danego serwisu.