Poszukując pożyczkodawcy na samym wstępie odrzucić powinniśmy oferty firm oferujących kredyty. Niech nie mami nas reklama w stylu tania pożyczka bez bik.

Niestety nie darzę jakimkolwiek zaufaniem takich przedsiębiorstw, gdyż pobierana przez nich prowizja – w większości przypadków – jest strasznie wysoka. Oczywiście oferowana tak zwana tania pożyczka bez donoszenia zaświadczeń (http://kredyt-24.com.pl/) na dowód może kusić, jednakże nie powinna zamydlić nam oczu. Większość takich firm nie wymaga od nas jakiegokolwiek zaświadczenia o zarobkach. Trzeba przyznać, że praktyka taka jest całkiem skuteczna. Osoby chcące zaciągnąć kredyt myślą bowiem, że wszyscy chcą im „pójść na rękę” rezygnując z wielu formalności. Rzeczywisty cel jest jednak inny i polega po prostu na zatrzymaniu zainteresowanego.

Różnego rodzaju promocje, dzięki którym za zaciągnięty kredyt otrzymać możemy, przykładowo, sto złotych naprawdę działają. Niestety jest to granie na ludzkiej naiwności, jednak podobno za tą trzeba płacić. Chcąc wziąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania nie powinniśmy w ogóle brać pod uwagę działalności takich firm. W takiej sytuacji jedynym rozsądnym wyjściem jest skorzystanie z usług sprawdzonych banków. W przeciwnym razie możemy naprawdę wiele stracić. Nim podejmiemy ostateczną decyzję dajmy sobie jednak trochę czasu na porównanie ofert.